Seherezade kalandjai a közeli, s távoli Keleten

Amikor átléptem a Taj Mahal kapuját

Másnap reggel első utam Agra méltán híres szimbólumához, a Taj Mahalhoz vezetett. Bejárata közelében máris egy tinédzser fiú csapódott hozzám, és miután váltottunk pár szót, udvariasan figyelmeztetett arra, hogy vegyek ki mindenféle ennivalót, rágót, kést, és ollót a táskámból, mert ezeket tilos bevinni. Én azonban ügyet sem vetettem rá, rezzenéstelen arccal sétáltam tovább, egészen az… Tovább »

Vacsora a Taj Mahal közelében

A gyomrom már hangosan korgott egy ideje, ezért azon voltam, hogy minél előbb találjak egy olyan helyet, ahol méltóképpen elkölthetem életem első, autentikus indiai vacsoráját. A hoteltől nem messze, az egyik étterem előtt, egy idősebb, méltóságteljes férfi üldögélt komoly arccal. Amikor a közelébe értem, udvariasan köszönt, megkérdezte, honnan jöttem, majd finoman az éttermébe invitált. Büszkén… Tovább »

Diwali Agrában

Diwali második napja volt. Az utcákon szinte lépni sem lehetett a tömegtől. A virágfüzérekkel díszített üzletek előtt random szerűen elhelyezett hangszórókból artikulálatlan hangon üvöltött az élvezhetetlenségig felhangosított zene, ezen kívül petárdákkal, valamint néhány erőtlen, alig látható tűzijátékkal próbálták a helyiek még felejthetetlenebbé tenni az ünnepet. A tuk-tuk mindenre elszánt sofőrje először egy olyan oszlop közelében… Tovább »

Megérkezés Agrába

Nagyjából tíz perc késéssel ért be a vonat Agrába. Leszállás után egy ideig még tanácstalanul álltam a vasútállomás előtt húzódó végtelen hosszú peronon, majd azt kezdtem fontolgatni, hogyan juthatnék át legegyszerűbben a vasútállomás épületét, és a peront elválasztó megszámlálhatatlan sínpáron, de miután semmilyen használható megoldás nem jutott eszembe, úgy döntöttem inkább én is sodródom a… Tovább »

Elhagyom a várost…

A peronon várakozó utasok számából arra következtettem, hogy India lakosságának jelentős hányada szeretne azzal a vonattal utazni, amelyikkel én is. Több szakasznyi katona, és sokgyermekes családok tömegei toporzékoltak hatalmas bőröndjeikkel, és jól megtömött batyuikkal a széles peronon. A rengeteg ember láttán, máris hatalmába kerített a légszomj. Kétségbeesésem pedig csak fokozódott, amikor a kilométer hosszúságú vonat… Tovább »

Delhi másik arca

A jegyet a hátsó ajtó közelében tevékenykedő kalauztól vettem meg. India lakossága a legnagyobb változatosságot a külső megjelenés, a viselet, és a nyelv mellett talán a közlekedési szokások, azon belül is a tömegközlekedés terén mutatta, így már Delhiben lelkes megfigyelőjévé váltam mindennek, ami a tömegközlekedéssel kapcsolatba hozható volt: kalauzok munkamorálja, ajtózárak típusai, jegyértékesítés módja, és… Tovább »

Bénázásom az étteremben

Az eredménytelen, vége-hosszat nem érő tárgyalásoktól, a sok idegeskedéstől, és hosszú repülőúttól már szinte a végelgyengülés határán álltam. Arra gondoltam egy finom ebéd, talán segítene tisztábban látni a kilátástalannak tűnő helyzetet. Egy ideig ugyan még bolyongtam a széles sugárúton a magamra erősített, súlyos hátizsákokkal, de a verőfényes napsütésben, és a harminc fokos melegben hamar elfáradtam,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!